Auto detailing – domowy niezbędnik

Zadbany samochód to ważna wizytówka każdego kierowcy, by auto wyglądało czysto i efektownie wcale nie trzeba oddać go do myjni. Domowy niezbędnik pozwoli także samemu zadbać o każdy element. Podpowiemy co takiego warto mieć, by samodzielnie pielęgnować auto.

Karoseria

Każde mycie należy rozpoczynać od płukania karoserii wodą. Najskuteczniej zrobi to myjka wysokociśnieniowa, która możę tłoczyć wodę pod ciśnienie 100 barów i spłucze skutecznie luźno przylegające brudy, piasek, kurz. To ważne, by te drobinki piasku usunąć, ponieważ można nimi porysować lakier w czasie mycia właściwego. Dopiero potem można przygotować roztwór szamponu samochodowego oraz rękawiczkę z miękkiej mikrofibry i zacząć mycie. Warto także uprzednio przygotować dwa wiadra z wodą, jeden z czystą, gdzie zawsze będzie można dokładnie opłukać szmatkę z brudu i piachu, by nie doszło do zarysowania karoserii.

Koła

Kolejny element, o który dbamy to koła. Na felgach gromadzić się będzie sporo brudu i pył z klocków hamulcowych., by je domyć będzie trzeba kupić sobie dobry preparat do mycia felg, którym spłukujemy obręcze i pozostawiamy na mniej niż minutę. Spłukujemy myją ciśnieniową i myjemy wodą z szamponem. Można wykorzystać także specjalny pędzelek, którym domyjemy felgi w każdym zakamarku.

Woskowanie

Następnie przystępujemy do woskowania. Do tego służyć może nam twardy wosk carnauba i do tego dwie miękkie ściereczki z mikrofibry. Jedną nakładamy wosk na karoserię, a drugą wykonujemy polerowanie na wysoki połysk. Wosku nie należy nakładać na szyby oraz elementy plastikowe. Do takich czarnych plastikowych elementów trzeba będzie używać specjalnych czernideł do plastików.

Opony

Oponom warto nadać głęboką czerń nanosząc na ich boczne powierzchnie preparat do konserwacji opon. Preparaty takie są dostępne w formie spreju albo pianki. Taki zabieg sprawi, że guma będzie wyglądać świeżo i atrakcyjnie.

Domowe sposoby na zadbane auto

Kabina

Także o wnętrze samochodu będzie trzeba dobrze zadbać. Na początek dokładne czyszczenie całego wnętrza razem z wykładziną bagażnika. Dywaniki wyjmujemy, należy je wytrzepać a także odkurzyć. Specjalny preparat do pielęgnacji kokpitu pozwoli sprawić, że deska rozdzielcza będzie wyglądać doskonale. Można takżę postawić na sprej do mycia szyb, który usunie naloty gromadzące się na wewnętrznych powierzchniach. Jeśli mamy ciepłe dni warto także pomyśleć o wypraniu tapicerki, by całe wnętrze pojazdu zostało rzeczywiście odświeżone. takie kompleksowe sprzątanie i mycie sprawi, że my również będziemy sie w aucie komfortowo czuć.