Pielęgnacja białej karoserii – akcesoria pozwalające utrzymać piękny lakier

Jeśli decydujemy się na kupowanie białego samochodu należy się liczyć z tym, że na karoserii będzie widać każdą plamę błota czy kurz. Elegancki świeży biały kolor na pewno przyciąga wzrok, ale potem pokaże także wszelkie niedociągnięcia. Co więc robić, by samochód lśnił jak książęca limuzyna. Dokładne mycie samochodu, wytarcie i osuszenie to zabiegi, które przyniosą świetny efekt na krótko. Warto używać dobrych kosmetyków, dzięki którym zachowamy piękny i trwały efekt. Niestety uzyskiwanie takiego wyglądu będzie wymagać starannością ale również sporo czasu.

Mycie samochodu

Mycie trzeba będzie zacząć od dokładnego płukania samochodu z piachu i pyłu, który będzie mu towarzyszył. Taki zabiegi powoli unikać tarcia piachem o lakier i tym samym zadrapań, które mogą spowodować pojawienie się korozji. Potem trzeba wziąć gąbkę i szampon do mycia karoserii. W ten sposób będziemy mogli już zająć się myciem karoserii. Gąbka, która doskonale spełni to zadanie to połączenie gąbki wykonanej z mikrofbry, która ma dwie strony i świetne właściwości. Jedna stronę pokrywać frędzle, które umożliwiają pienienie szamponu, druga to gładka ściereczka wykonana z mikrowłókien pozwalająca na usuwanie trudniejszych zabrudzeń.

Szamponem, który dobrze poradzi sobie z dużym brudem będzie produkt od K2, który jest bardzo wydajny i atrakcyjny cenowo.

Po myciu trzeba dokładnie osuszyć auto, ponieważ dzięki temu poradzimy sobie ze smugami. Dlatego najlepiej mieć ściereczkę z mikrofibry, dzięki której będzie można to wykonać. Takie produkty bardzo dobrze chłoną wodę i sprawdzą się świetnie w praktyce. Tutaj między innymi marka Sonax ma świetne produkty, dzięki którym mamy szansę na uzyskiwanie świetnych efektów, gdy chodzi o brak smug a także wyjątkowy połysk.

Pielęgnacja białej karoserii

Gdy auto będzie już umyte będzie można wykonać na nim polerowanie i woskowanie. Polerowanie będzie potrzebne, jeśli karoseria jest porysowana, zniszczona i wymaga wykonania takich właśnie prac. Jeśli okaże się, że niedoskonałości nie znajdziemy na takiej tapicerce w tej sytuacji będzie można pomyśleć o tym, by na lakier nałożyć dobry jakościowo wosk, który odpowiednio zabezpieczy lakier przed zniszczeniem. Ułatwi potem również dalsze dbanie o czystość oraz kolejne mycie. Z auta będzie lepiej spływać woda natomiast lakier nie będzie narażony na to, że będą się na nim utrzymywać zabrudzenia i dlatego również pod tym kątem bardzo dobrze się sprawdzi i da bardzo dobry efekt, na którym powinno nam zależeć. Jeśli chcemy o auto dbać nakładanie wosku na pewno będzie miało znaczenie.