Wosk na mokro. Jak go używać?

Nawet bardzo dokładne mycie samochodu to nie wszystko. Jeśli chcemy utrzymać dobry efekt czystego lakieru konieczne będzie regularne woskowanie lakieru. Coraz częściej stosowany jest między innymi wosk na mokro.

Woskowanie nadwozia ma za zadanie stworzyć na lakierze warstwę ochronną. Po takim zabiegu będzie można liczyć na to, że efekty mycia będą się dłużej utrzymywać, woda lepiej spływa a auto ma doskonały połysk. Można w taki sposób również niewielkie ubytki lakieru zamaskować. Niestety tradycyjne woskowanie przy użyciu pasty wymaga pieczołowitego wytarcia oraz suszenia auta a potem mozolnego polerowania. Jest to więc dość trudne oraz męczące, co sprawia, że coraz chętniej z tego rezygnujemy, nie chce się nam tego robić.

Łatwy w użyciu

Rozwiązaniem może być stosowanie wosku na morko, który będzie można nałożyć zaraz po umyciu auta. Ważne będzie tylko to, by na dworze nie było zbyt zimno ani zbyt ciepło. Trzeba takżę unikać temperatur poniżej 16 stopni i powyżej 25 stopni Celsjusza i trzeba dopilnować, by auto nie znajdowało się w ostrym słońcu. Inaczej woda i wosk będą wysychać błyskawicznie i cały proces stanie się właściwie niemożliwy do przeprowadzenia. To co będzie wygodne to fakt, że nie trzeba całego lakieru dokładnie wycierać po myciu. Jedną z głównych zalet wosku tego typu będzie właśnie to, że można go zastosować na mokrą karoserię. Psikamy nim na lakier, wosk dotrze do najbardziej niedostępnych zakamarków. Nie trzeba mieć do tego żadnych specjalnych narzędzi.

Aplikacja

Gdy już będziemy chcieli używać wosk w płynie trzeba wiedzieć jak go nakładać. Pierwsza sprawa to sprawdzenie czy trzeba będzie go rozcieńczyć. Jeśli tak zaleca producent trzeba będzie to zrobić. Potem wystarczy dokładnie umyć samochód i gdy będzie to zrobione można za pomocą myjki nałożyć wosk równomiernie. Nie omijamy żadnych elementów nadwozia, trzeba pamiętać o trudno dostępnych miejscach, ale trzeba pamiętać, by wosk nie pokrywał szyb. Podniesiemy wycieraczki, po chwili zmywamy wszystko wodą. Wosk ułatwi także schnięcie karoserii, ale resztki wody należy usunąć, używamy do tego ręczników z mikrofibry, najważniejsze by były one idealnie czyste.

Najlepszy wosk do lakieru

Co stosować?

Oczywiście ważne będzie znalezienie również dobrego produktu, który będzie w stanie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Można w sprzedaży znaleźć zarówno propozycje nieco tańsze jaki i droższe woski. Wśród tych tańszych produktów wymienić można woski firmy Sonax a wśród tych z wyższej półki będzie firma Gyeon, której produkty mają perfekcyjną jakość.