Glinka a pasta polerska. Zalety i wady

Materiały ścierne mogą usunąć niedoskonałości lakieru i zabrudzenia uporczywe. Różne produkty mają różne zastosowanie, dlatego warto będzie dobrać je do własnych potrzeb. Kiedy więc kupić glinkę a kiedy decydować się na pastę polerską?

Zanim zdecydujemy się na uczycie glinki czy pasty polerskiej należy przyjrzeć się powierzchni lakieru. Jeśli chcemy wszystko dobrze zobaczyć musimy wcześniej dobrze umyć samochód, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie zobaczyć jakie niedoskonałości znajdują się na naszym lakierze. Widząc uporczywe zabrudzenia można zastosować dobre preparaty, dzięki którym będzie można usunąć nawet te uporczywe zabrudzenia, zaschnięte na lakierze. Oczywiście nie można ich szorować, ponieważ doprowadzi się do zniszczenia lakieru w taki sposób.

Glinka – jakie ma zalety

Glinka przyjmuje formę masy plastycznej, która ma właściwości ścierne. Największą zaletą będzie skuteczność w likwidowaniu trudnych zabrudzeń, z którymi nie będzie można sobie poradzić korzystając z dobrych kosmetyków. Glinka, jeśli dobrze będziemy ją stosować będzie bezpieczna dla lakieru i nie doprowadzi do zniszczenia powłoki. Glinka daje nam świetną skuteczność a jednocześnie mamy gwarancję, że jest stosunkowo tania.

Wady

Pomimo dobrych właściwości ściernych glinka nie będzie służyć do polerowania. Jeśli użyjemy ją źle może dojść do tego, że zarysujemy lakier. Element, który będzie traktowany glinką musi yć wcześniej zroszony wodą. Ogólnie minusem może być fakt, że używanie glinki będzie dość zajmujące czasowo i jednocześnie wymaga także pewnej wprawy.

Pasta polerska do odświeżania, a nie do czyszczenia

Podstawową różnicą między pastą polerską a glinką będzie przeznaczenie. Pasta służy do odświeżenia lakieru i odzyskania doskonałego blasku, natomiast jeśli chodzi glinkę ma ona odpowiadać za oczyszczanie lakieru. Pasta to kompozycja ściernych składników, które usuną minimalną ilość lakieru bez jego zarysowania. Stosując dodatkowo maszynę polerską można oczekiwać, że będziemy mieli możliwość pokonania także nico głębszych rys.

Odświeżenie lakieru samochodowego

Zalety stosowania pasty

Pasta to środek uniwersalny, który można stosować ogólnie na całą karoserię albo miejscowo. Proces polerowania przeprowadza się ręcznie i maszynowo. Efekty aplikacji mogą być wyjątkowe, ponieważ dzięki niej uda się z lakieru wyciągnąć głębię koloru oraz połysk. Najtańsze pasty kosztują kilka złotych, warto jednak sięgnąć po nieco droższe produkty z segmentu premium. Dzięki nim polerowanie dawać będzie lepsze efekty i rzeczywiście będzie się dobrze sprawdzać.