Uwaga na płyny do spryskiwaczy z metanolem

Bezpieczne produkty do samochodu

Konsument dość często stoi przed trudnym wyborem czy wybrać droższy ale dobry produkt dla zdrowia czy zaoszczędzić i liczyć na to, że nic złego się nie stanie. Podobnie to wygląda przy płynach do spryskiwaczy. Letni i zimowy płyn to ważny element uzupełniany w trakcie użytkowania samochodu. W zależności od warunków drogowych korzystanie z niego może być epizodyczne, ale może być bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa na drodze. Dzięki niemu poprawia się widoczność w trakcie jazdy.

Duża część klientów jako najważniejszą kwestię bierze pod uwagę cenę. Niestety to duży błąd, wiele płynów zawiera bowiem w składzie metanol, który jest niebezpieczny dla zdrowia. Do 3% jego ilość będzie dopuszczalna i nie powinna wpływać na zdrowie. Jednak, gdy będzie to więcej niż 3% a czasami więcej niż 10% to osoby znajdujące się w samochodzie mogą być narażone na przykre dolegliwości. Zdaniem specjalistów płyny, w których jest wyższy poziom metanolu będą wpływać toksycznie na drogi oddechowe, skórę i niebezpiecznie działają także na układ nerwowy człowieka. Mogą również wpłynąć niekorzystnie na wzrok. Teoretycznie jest tak, że przed tymi skutkami powinien nas chronić filtr kabinowy określany jako przeciwpyłkowy. Jednak przeznaczony jest on do większych objętościowo substancji, czego dowodem będzie to, że często w aucie jednak czuć środek do szyb. Zapach wpływa na komfort jazdy. Gdy kupimy płyn w jednym z dyskontów możemy się szybko przekonać o przykrym zapachu, który wpłynie na komfort jazdy, a może także wpływać na nasze bezpieczeństwo.

Pozytywny marketing

W składzie płynów do spryskiwaczy mamy często wiele składników, dlatego wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie dobra lektura. Warto sprawdzić skład produktu i również zwrócić uwagę na to co może się kryć pod tymi nazwami składników, które nic nam nie mówią a znajdują się na etykiecie, a tak niestety również będzie się często działa. Sprzedając płyn do spryskiwaczy bez szkodliwych substancji najczęściej firmy starają się o tym informować i taki płyn powinien wzbudzić zainteresowanie. Brak takich informacji wyraźnie podanych może być dla nas jak sygnał alarmowy, by bliżej przyjrzeć się składowi i sprawdzić czy produkt będzie dla nas bezpieczny.