10 najlepszych stron internetowych poświęconych samochodom używanym w 2022 r.

Nie ma już powodu, aby odwiedzać salony samochodowe w celu zakupu używanego samochodu. Dzięki wszystkim dostępnym opcjom online można łatwo znaleźć dokładnie to, czego się szuka, bez wychodzenia z domu. Jednak nie wszystkie dostępne opcje cieszą się dobrą opinią, dlatego należy wiedzieć, które z nich są najlepszymi stronami internetowymi z używanymi samochodami, którym można zaufać.

Do najbardziej popularnych opcji należą AutoTrader, AutoList, CarsDirect lub Hemmings, jeśli szukasz klasycznych samochodów. Jednak możesz także przejrzeć CarGurus, CARFAX, CarMax, Craigslist, KBB i eBay Motors, aby upolować swój następny używany samochód.

Niektóre z tych stron internetowych z używanymi samochodami mają unikalne zalety, które przemawiają do określonych kupujących. W tym przeglądzie przyjrzymy się każdej opcji, pokazując, co jest zrobione dobrze, a co wymaga poprawy.

Spis treści show Najlepsze strony internetowe z samochodami używanymi 1. AutoTrader 2. AutoList 3. CarsDirect 4. Hemmings - Samochody klasyczne 5. CarGurus 6. CARFAX 7. CarMax 8. Craigslist 9. KBB 10. eBay Motors Jaka strona z używanymi samochodami jest dla Ciebie najlepsza?

Najlepsze strony internetowe z używanymi samochodami

1. AutoTrader

Ogólnie rzecz biorąc, AutoTrader zdobywa pierwsze miejsce ze względu na to, jak wiele opcji jest dostępnych i ze względu na wszystkie zaawansowane narzędzia. W całym kraju można znaleźć ponad trzy miliony ofert samochodów używanych. Ponadto, wyszukiwanie pojazdów za pomocą różnych filtrów jest bardzo proste.

Po znalezieniu interesującego Cię pojazdu, łatwo jest uzyskać dostęp do opcji ubezpieczenia i finansowania, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu. Biorąc pod uwagę, że AutoTrader był pierwszą giełdą internetową, która pojawiła się w całym kraju, wiesz, że udało im się całkiem dobrze skalibrować ten proces. W rzeczywistości, AutoTrader istnieje od 1997 roku, co dowodzi, że firma nadal jest liderem w branży.

AutoTrader nie jest w żadnym wypadku doskonały, chociaż jest najlepszą opcją ogólną. Osoby wystawiające pojazdy są zobowiązane do uiszczenia opłaty. Mimo to, nie ma tu fantastycznego procesu sprawdzania, więc można zostać oszukanym.

2. AutoList

AutoList istnieje od 2014 roku, więc jest to nowsza opcja, ale platforma ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Firma zbiera oferty samochodów używanych z całego Internetu i organizuje je w wygodny sposób w jednym miejscu. Dodatkowo możesz skorzystać z poręcznej aplikacji, która została pobrana miliony razy.

Dzięki narzędziu do porównywania uczciwych cen masz pewność, że nie przepłacasz za pojazd. Możesz także łatwo przejrzeć raport CARFAX i sprawdzić, czy ceny nie uległy zmianie. Jeśli założysz bezpłatne konto, będziesz regularnie otrzymywać pocztą elektroniczną powiadomienia o pojazdach, które pasują do Twoich filtrów wyszukiwania.

Korzystając z AutoList, nie uzyskuje się jednak dostępu do pomocy w zakresie finansowania. Aby uzyskać kredyt samochodowy, trzeba samodzielnie przeprowadzić poszukiwania.

RELATED: Najlepsze miejsca do zakupu używanego samochodu - online i offline

3. CarsDirect

Dzięki CarsDirect możesz łatwo porównać różne oferty samochodów używanych od lokalnych dealerów, nie wychodząc z domu. Strona jest łatwa w obsłudze i nie jest zagracona, dzięki czemu można zwrócić uwagę na to, czego się szuka. Ponadto, dostępne są poręczne przewodniki zakupu samochodów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

CarsDirect jest również weteranem w branży, oferującym wsparcie od 1998 roku. Po znalezieniu wymarzonego pojazdu można bezpośrednio ubiegać się o kredyt z niskim kredytem lub bez kredytu. Dzięki aplikacji online nie musisz się obawiać, że będziesz musiał stawić się w dziale finansowym lokalnego dealera. Mimo to masz dostęp do zespołu pomocy technicznej firmy, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy.

W serwisie CarsDirect nie znajdziesz żadnych prywatnych sprzedawców. Wszystkie oferty pochodzą od dealerów, co pozwala zaoszczędzić czas, ale nie pomaga w znalezieniu tanich pojazdów innych firm. Ponadto dealerzy są znani ze zmieniania cen w ramach wyprzedaży i promocji. Z tego powodu cena podana w ofercie nie zawsze jest dokładna. Konieczne będzie skontaktowanie się z dealerem w celu potwierdzenia wszelkich znalezionych szczegółów.

4. Hemmings - samochody klasyczne

Jeśli szukasz klasycznych samochodów, Hemmings jest doskonałym miejscem, aby zacząć. Można tam nie tylko znaleźć wiele klasycznych samochodów na sprzedaż, ale także wiele części samochodowych. Większość samochodów pochodzi z okresu od lat 30. do 80. Ponadto firma wysyła biuletyn, jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowych ofertach lub wydarzeniach.

Prowadzony jest również blog poświęcony edukacji na temat samochodów klasycznych. Jest to strona regularnie używana przez wszystkich entuzjastów klasycznych samochodów, nawet jeśli nie szukają oni samochodu używanego. Strona ta ewoluowała na przestrzeni lat. W rzeczywistości był to pierwotnie magazyn motoryzacyjny, który powstał w 1954 roku. Od tego czasu popularność serwisu wzrosła, co pozwoliło firmie rozwinąć działalność w zakresie wystawiania samochodów używanych. Niektórzy uważają jednak, że ClassicCars.com oferuje więcej ofert, ale nie ma tak wielu narzędzi, z których można skorzystać.

Dodatkowo, aby korzystać z Hemmings, musisz mieć konto. Niektórzy ludzie wolą nie zapisywać się do newsletterów i wiadomości e-mail, ale zawsze możesz później zrezygnować. Biorąc pod uwagę wszystkie narzędzia, które zyskuje się po zarejestrowaniu się, to naprawdę nie ma wątpliwości, jeśli polujesz na używane klasyczne samochody lub części.

5. CarGurus

CarGurus istnieje od 2006 roku i został założony przez TripAdvisor, lidera internetowego. Ta giełda samochodów używanych oferuje jedne z najlepszych narzędzi badawczych umożliwiających podjęcie świadomej decyzji. Dzięki możliwości sprawdzenia prawdziwej wartości rynkowej można mieć pewność, że otrzymuje się najlepszą ofertę. Dodatkowo, przy każdym samochodzie znajduje się "Deal Rating", więc nie musisz przeprowadzać wielu badań.

Wiedza o tym, jak długo samochód był wystawiony na sprzedaż, pomaga zdecydować, czy jest możliwość negocjacji. Ponadto dostępne są recenzje samochodów, które zawierają informacje o ich cechach, osiągach i innych właściwościach, o których warto wiedzieć przed zakupem. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, możesz nawet skorzystać z podręcznej tablicy pytań i odpowiedzi.

CarGurus nie weryfikuje jednak swoich sprzedawców. Z tego powodu, jeśli nie zachowasz ostrożności, możesz zostać oszukany. Sprzedawca otrzymuje również opłatę za sprzedaż samochodu, więc możesz zapłacić nieco więcej, aby zrekompensować sobie ten wydatek.

6. CARFAX

Nazwa CARFAX może być Ci znana, ale prawdopodobnie nie z tych samych powodów, co w przypadku kupna używanego samochodu. Wiesz natomiast, że firma ta oferuje wiarygodne raporty historii pojazdu, które ułatwiają określenie, czy dany pojazd jest wart zakupu. Ze względu na swoją wyjątkową pozycję, sensownym posunięciem było jednoczesne promowanie przez firmę sprzedaży samochodów używanych.

CARFAX oferuje teraz platformę internetową, na której możesz znaleźć swój następny samochód używany. Możesz przeglądać oferty w oparciu o markę, model, cenę, styl nadwozia lub kod pocztowy. Wyjątkowe w kryteriach wyszukiwania jest to, że możesz uwzględnić informacje CARFAX, np. wybierając samochody z dobrą historią serwisową lub modele, które miały tylko jednego właściciela. Otrzymasz nawet cały raport CARFAX dotyczący samochodu za darmo, co normalnie kosztuje.

Podobnie jak w przypadku innych opcji, nie ma tu zbyt wielu weryfikacji sprzedawców. Z tego powodu nadal będziesz chciał przeprowadzić własne badania przed wpłaceniem jakichkolwiek pieniędzy na pojazd.

7. CarMax

Ta platforma powstała z sukcesu salonów samochodów używanych o tej samej nazwie. W połączeniu z fizycznymi lokalizacjami, można teraz kupować używane samochody online. Kryteria wyszukiwania pomogą Ci znaleźć dokładnie to, czego szukasz. Możesz również skorzystać z 24-godzinnych jazd próbnych, co daje Ci czas niezbędny do upewnienia się, że jest to pojazd odpowiedni dla Ciebie.

Wszystkie opcje finansowania w CarMax są dostępne online. Możesz w zasadzie opracować całą umowę, zanim jeszcze do czegokolwiek się zobowiążesz. To jeden z najprostszych sposobów, aby dowiedzieć się, ile dokładnie zapłacisz.

Nie znajdziesz jednak pojazdów z żadnego innego źródła niż CarMax. Wszystkie te pojazdy są wystawione na sprzedaż przez dealera. Ponadto CarMax nie jest znany z negocjowania. Cena, którą widzisz, jest prawdopodobnie ceną, którą zapłacisz, ponieważ nie ma możliwości targowania się. Jeśli szukasz lepszej oferty niż ta, którą widzisz, nie trać czasu.

8. Craigslist

Ta internetowa witryna ogłoszeniowa jest znana z wielu rzeczy, ale jej popularność rośnie ze względu na ilość wystawianych na niej samochodów za niską cenę. Ta bezpłatna strona pozwala na zawężenie niektórych kryteriów, ale wyszukiwanie nie zawsze jest tak dokładne, jak niektórzy chcą. Można jednak znaleźć kilka unikalnych opcji, takich jak sprzedawcy, którzy akceptują kryptowalutę.

Można też ustawić alerty e-mail, aby otrzymywać powiadomienia, gdy coś, co Cię interesuje, pojawi się na rynku. Możesz wyszukiwać bez konieczności codziennego odwiedzania strony. Możesz także wybrać odpowiednią lokalizację dla swoich poszukiwań, dzięki czemu nigdy nie będziesz podróżować dalej niż to konieczne.

Serwis Craigslist jest całkowicie bezpłatny, ale jest też popularną platformą dla oszustów. Kupując od osób prywatnych, należy zachować szczególną ostrożność. Wymaga to od Ciebie większego wysiłku, aby upewnić się, że transakcja jest korzystna. Ponadto, niektóre oferty są szalenie podstawowe, czasami bez zdjęć, co sprawia, że jeszcze bardziej czasochłonne, aby przejść przez.

9. KBB

Kelley Blue Book stał się zaufanym źródłem informacji na temat wartości samochodów używanych. Kiedy KBB uruchomiła platformę samochodów używanych, był to mile widziany dodatek dla kupujących. Oprócz znalezienia najlepszych samochodów używanych w okolicy, można również szybko uzyskać dostęp do wartości rynkowej i innych istotnych informacji o pojeździe.

Ponadto, KBB oferuje kilka innych pomocnych narzędzi, takich jak możliwość obliczenia płatności za samochód i ułatwienie sprawdzenia swojej oceny kredytowej. Znajdują się tam również listy dziesięciu najlepszych samochodów, dzięki którym można znaleźć pojazd, który najbardziej nam odpowiada. Możesz nawet uzyskać dostęp do recenzji ekspertów na temat samochodów, które oglądasz, aby sprawdzić, który z nich jest lepszy. Jeśli chcesz wymienić swój samochód na nowy, możesz również uzyskać informacje o jego wartości.

Jedynym minusem zakupów w serwisie KBB jest brak pojazdów. W zależności od lokalizacji, za pośrednictwem tej platformy możesz nie znaleźć tak wielu samochodów, jak w przypadku innych opcji.

10. eBay Motors

Ten słynny serwis aukcyjny służy do kupowania różnych rzeczy - od bezcennych przedmiotów kolekcjonerskich po używaną odzież. Dla konsumentów dbających o swój budżet ma więc sens sprawdzanie w serwisie eBay, czy nie ma tam również używanych samochodów. Łatwa w użyciu wyszukiwarka pozwala na dostosowanie opcji według marki, roku modelu, lokalizacji i opcji. Możesz także zawęzić wybór według lokalizacji, dzięki czemu masz pewność, że nigdy nie będziesz podróżować dalej niż to konieczne, aby kupić używany samochód.

Dzięki narzędziu Analiza cen rynkowych możesz sprawdzić, jak cena wywoławcza wypada w porównaniu z innymi pojazdami, które zostały sprzedane w tej samej witrynie. Dostępne są także oceny sprzedawców, które pokazują, czy dana osoba prywatna cieszy się dobrą opinią i czy można jej zaufać.

Oczywiście nadal istnieje możliwość, że zostaniesz oszukany, dlatego należy zachować ostrożność. Ponadto, jeśli nie jesteś wystarczająco szybki, możesz w ostatniej chwili przebić ofertę na samochód. W niektórych przypadkach możesz nawet dać się porwać emocjom i zapłacić więcej, niż powinieneś.

Jaka strona z używanymi samochodami jest dla Ciebie najlepsza?

Istnieją pewne strony internetowe samochodów używanych, które są przeznaczone specjalnie dla konkretnego nabywcy. Na przykład, jeśli szukasz klasycznego samochodu, to może być lepiej użyć strony takiej jak Hemmings. Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu znaleźć tani samochód używany w swojej okolicy, lepszym rozwiązaniem może być Craigslist lub eBay Motors. W obu przypadkach trzeba będzie poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie poszukiwanego samochodu i zachować ostrożność przy zawieraniu transakcji.

Jeśli wolisz robić zakupy u lokalnych dealerów, nie wychodząc z domu, większość pozostałych witryn będzie Ci dobrze służyć. Skorzystaj z dostępnych narzędzi, takich jak bezpłatny raport CARFAX lub wartość rynkowa KBB, aby podjąć bardziej świadomą decyzję. W końcu wszystkie Twoje wysiłki mogą się opłacić, zapewniając Ci używaną jazdę, o której marzyłeś.