„Niewidzialna wycieraczka” – co daje i jak ją nałożyć?

Niekiedy deszcz pada tak intensywnie, że wycieraczki nie nadążają ze zbieraniem go z szyb samochodu. Jazda w takich warunkach jest bardzo trudna i stresująca. Na szczęście istnieje specjalny patent o nazwie „niewidzialna wycieraczka”, który pozwala poradzić sobie z koniecznością prowadzenia w tak intensywnym deszczu. Oto cztery kroki do zastosowania „niewidzialnej wycieraczki” w prawidłowy i skuteczny sposób.

1. Co będzie potrzebne?

Poza samym preparatem niezbędny będzie dobry płyn do mycia szyb, płyn odtłuszczający, a także ręczniki papierowe i ściereczki z mikrofibry – wystarczą dwie. Warto też uzbroić się w cierpliwość i zarezerwować więcej niż kwadrans na tę operację – wszystkie kolejne kroki należy wykonywać bardzo uważnie i starannie, żeby efekt był zadowalający.

2. Oczyszczanie

Preparat „niewidzialna rękawiczka” nakłada się w szczególności na szybę przednią, choć niektórzy aplikują go także na boczne lusterka oraz reflektory. Ważne jest dokładne oczyszczenie tych powierzchni. Płynem do mycia ostrożne myjemy szybę, tak, by nie pozostał na niej żaden brud, zacieki, piasek, kurz i inne drobiny. Najlepiej będzie umyć szybę z pomocą ręczników papierowych, które świetnie wchłoną wszystkie zanieczyszczenia i trą wystarczająco delikatnie, by nie porysować szyby. Należy ją umyć dwa razy, a także przynajmniej raz od wewnątrz.

Zalety niewidzialnej wycieraczki

3. Odtłuszczanie

Czysta szyba wymaga jeszcze odtłuszczenia. Specjalny, przeznaczony do tego płyn usunie resztki wosku z myjni, ale także inne zanieczyszczenia, z którymi nie poradził sobie płyn i woda. Płynem należy spryskać całą powierzchnię szyby i do sucha wytrzeć ją ściereczką z mikrofibry. To same należy powtórzyć po stronie wewnętrznej, na której pojawia się najwięcej tłustych zabrudzeń – zwłaszcza w autach, w których ktoś często je lub pali papierosy. Ten etap jest niezwykle istotny – jeśli szyba nie zostanie odtłuszczona, mogą powstać refleksy rozpraszające kierowcę i pogarszające widoczność przez szybę.

4. Nakładanie preparatu

Oto ostatni etap – nakładanie „niewidzialnej wycieraczki”. Tu przyda się druga ściereczka z mikrofibry – wylewamy na nią nieco preparatu, po czym kolistymi ruchami wcieramy go w szybę, jedynie po zewnętrznej stronie. Po wyschnięciu preparatu szybę będzie pokrywał matowy, biały nalot. To dobry znak – kiedy doschnie, trzeba wypolerować szybę, aż stanie się całkowicie przejrzysta.

Po tak nałożonej powłoce krople deszczu spływają bardzo szybko i nie tworzą smug. To tani, skuteczny sposób na poprawienie widoczności oraz komfortu jazdy.