6 najlepszych farb do podłóg w garażu w 2022 roku - recenzja i poradnik kupującego

Więc prawdopodobnie jesteś właścicielem garażu i chcesz go upiększyć i nadać mu interesujący wygląd. Prawdopodobnie chcesz dodać trochę koloru do ścian i podłogi, a ty szukasz farby, która będzie trwać tak długo, jak to możliwe, a jednocześnie nie łamie banku.

Szukając farby, chcesz czegoś, co jest niezawodne i łatwe do zastosowania. Jednak proces poszukiwania farby może być mylący, ponieważ obecnie na rynku jest tak wiele marek - więc dokonanie wyboru może być Bardzo trudno jest dokonać wyboru.

Można się zastanawiać, dlaczego konkretnie potrzebujesz farby do podłóg w garażu, ale ma ona kilka zalet. Koszt jest stosunkowo niedrogi, co pozwala odnowić przestrzeń całkowicie bez rozbijania banku, w porównaniu do innych pokryć podłogowych. Jest to szczególnie w przypadku, gdy szukasz rzeczywistej farby podłogowej, a nie powłoki epoksydowej, która jest inna (omówimy to później).

Oto niektóre z najlepszych farb podłogowych garażu na rynku dzisiaj, jak również przewodnik zakupu, aby pomóc Ci następnym razem iść na zakupy.

Disclaimer - Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, oznacza to, że bez żadnych kosztów dla Ciebie, możemy otrzymać niewielką prowizję za kwalifikujące się zakupy.

Zawartość pokaż Najlepsze farby do podłóg w garażu w 2022 r. 1.Płynna kauczukowa farba do podłóg garażowych 2. Supercoat farba wodorozcieńczalna podłoga garażu 3. Rust-Oleum 261845 EpoxyShield Garage farba podłoga 4. Rust-Oleum 251966 Farba do posadzek garażowych 5. Rust-Oleum 203007 Farba do posadzek garażowych 6. Kolorowe Epoxies 10022 Garage Floor Paint Jaka jest najlepsza odmiana farby do podłóg betonowych do użycia? Jakie są rodzaje farb podłogowych do wykorzystania? Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie farby podłogowej do garażu? Jaki wygląd masz na celu?

Najlepsze farby podłogowe do garażu w 2022 r.

NazwaCenaKolorWykończenie
Kolorowe farby epoksydowe 10022 Sprawdź cenęJasny beżPołysk
Rust-Oleum 203007 Sprawdź cenęSzaryPołysk
Rust-Oleum 251966 Sprawdź cenęTan PołyskPołysk
Rust-Oleum 26184 Sprawdź cenęSzaryPółbłyszczący
Supercoat Waterborne Sprawdź cenęGlazeWysoki połysk
Kauczuk w płynie Sprawdź cenęCzarnyPółpołysk

1.płynna gum a do podłóg garażowych

Ten jeden jest nieco inny od tego, co zwykle zobaczyć, gdy idziesz na zakupy farby garażu. Mimo że ścisła definicja farby niekoniecznie odnosi się do niej pod względem technicznym, nadal można myśleć o niej jak o farbie do podłogi, którą stosuje się warstwowo. Najpierw nakłada się warstwę "bazową", a następnie stopniowo zwiększa się ilość warstw, aż do uzyskania pożądanego pokrycia.

Jeśli chodzi o różnice w stosunku do tradycyjnej farby, to to pod względem przyjazności dla środowiska. Po pierwsze, łatwość aplikacji po pierwsze dlatego, że jest to farba wodorozcieńczalna, po drugie nie zawiera szkodliwych zapachów ani lotnych związków organicznych, a po trzecie nie zawiera rozpuszczalników. po trzecie, nie zawiera rozpuszczalników.

Jest to również uszczelniacz, ponieważ jest w stanie przeniknąć przez najtrudniejsze powierzchnie, takie jak beton, a także wypełnić wszelkie pęknięcia w cemencie. To sprawia, że jest to świetny wybór, jeśli masz stare podłogi, które wymagają naprawy, jak to rozwiąże problem bez konieczności wykonywania dodatkowych napraw, i jest bardzo trwały, jak również.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Główne cechy

 • Przyjazna dla środowiska, na bazie wody
 • Przenika przez szczeliny
 • Wielofunkcyjna
 • Utwardza się w ciągu 24 do 48 godzin po nałożeniu, w zależności od chropowatości powierzchni

Co nam się podoba

 • Bardzo łatwa aplikacja
 • Nie powoduje bólu głowy spowodowanego nieprzyjemnym zapachem
 • Nie jest lepki po wyschnięciu
 • Przystępna cenowo strona

2. Wodorozcieńczalna farba do posadzek garażowych Supercoat

Mimo że nazwa może wydawać się głupia, jest to w rzeczywistości interesujący produkt, którego nie można zignorować. Ma podobne działanie do słynnego zestawu epoksydowego Valspar Premium, więc będzie działał jako rodzaj laminator" dla twojej podłogi - tylko z wyższym poziomem ochrony.

Skład farby to w zasadzie woda i uretan co sprawia, że jest ona bardzo wytrzymała - na wypadek, gdybyś się zastanawiał, uretan jest epoksydem o bardzo wysokiej jakości, więc gwarantuje wieloletnią ochronę. ochronę. W rzeczywistości zapewnia on ochronę na poziomie przemysłowym dla Dzięki temu nie musisz się nawet martwić o rozlanie posadzki. Ponadto pomoże Twojej podłodze stawić czoła każdemu zużyciu, niezależnie od tego, czy jest to podłoga epoksydowa czy czy jest to podłoga epoksydowa czy nie.

Jednakże, w przeciwieństwie do poprzedniego produktu, ten nie będzie tani. Jest to produkt premium, więc minimalna kwota, jaką należy się spodziewać, aby wydać na to może być około 100 dolarów za każdy galon. Dobrą wiadomością jest ochrona, którą zapewnia - nie ma sobie równych i pozostaje mądrą inwestycją, jeśli szukasz długoterminowej ochrony.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Najważniejsze cechy

 • Super wytrzymałe wykończeniePrzemysłowy
 • poziom odporności chemicznejSchnie
 • bezbarwnie

Co nam się podoba

 • Trwałe i bardzo mocne wykończenieŁatwe
 • w
 • użyciu i aplikacjiŁadnie się rozprowadza
 • i szybko schnie

RELATED: 6 najlepszych elektrycznych nagrzewnic garażowych


3. Rust-Oleum 261845 EpoxyShield

Farba do podłóg garażowych

To nie jest farba w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale raczej dwuczęściowa formuła epoksydowa. To nie dyskredytuje jego moc chociaż, to jest łatwo wśród najlepszych, jakie można znaleźć do ochrony podłóg, a wykończenie jest imponująco gładkie.

Chociaż można go używać jako dodatku do farby, jest on z łatwością gwiazdą programu pod wieloma względami i można go używać samodzielnie. Oznacza to również, że że produkt pozostawi podłogę niewiarygodnie trwałą, która z łatwością z łatwością wytrzyma wszelkie wycieki oleju i gazu, jak również uderzenia gorących opon i wszelkie uszkodzenia spowodowane solą drogową. uszkodzenia spowodowane solą drogową. Powierzchnia stanie się również odporna na łuszczenie się i pękanie. co sprawia, że jest to mądra inwestycja na długi czas.

Dzięki formule epoksydowej jest to prawie kompletny zestaw do malowania, ponieważ zawiera wytrawiacz do betonu i środek do czyszczenia betonu. Jedynymi dodatkami, które trzeba uzupełnić, są pędzle i wałki do malowania.

Dzięki półpołyskowemu wykończeniu podłoga będzie wyglądać atrakcyjnie niezależnie od rodzaju oświetlenia. W rzeczywistości można pozostawić podłogę w kolorze szarym lub dodać kilka odprysków, aby uzyskać dekoracyjne i atrakcyjne wykończenie. Ponieważ jest to farba epoksydowa, spodziewaj się, że będziesz musiał wydać trochę pieniędzy, aby ją nabyć - ale to przynosi korzyść w postaci farby, która przetrwa wiele lat i nadal będzie dobrze wyglądać.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Najważniejsze cechy

  Wykończenie
 • jest bardzo wytrzymałeZestaw
 • jest
 • prawie kompletny w swoim
 • zakresieWykończenie jest koloru szaregoWysycha
 • w
 • ciągu 12-24 godzin po nałożeniu2-częściowa
 • formuła epoksydowa zapewniająca większą trwałość i wytrzymałość

Co nam się podoba

 • Jest trwała i wytrzymuje wiele latWygląda
 • bardzo atrakcyjnie po wyschnięciuŁatwa
 • w aplikacji
 • (o ile dobrze przygotujesz podłogę)
 • Konsystencja jest gęsta

4. Rust-Oleum 251966

Farba do posadzek garażowych

Jeśli zdarzyło Ci się nienawidzić swoje poprzednie doświadczenia z farbami z tego czy innego powodu i chcesz coś, co można zastosować bez zbyt wiele kłopotów i przygotowań, a następnie ten jeden może sortować cię podczas ochrony podłogi. Produkt nadal pochodzi z firmy Rust-Oleum, więc jest wysokiej jakości i nie zawiedzie Cię.

W przeciwieństwie do większości farb na tej liście, będziesz w stanie zastosować ten produkt w jednej warstwie (dla większości farb trzeba będzie dwa do trzech aplikacji dla dobrego wyniku). To da Ci spokój, podczas gdy chroni podłogę przed wszystkimi typowymi elementami zużycia, takimi jak olej, benzyna, smar i sól.

Formuła preparatu zawiera element zapobiegający zamarzaniu, dzięki czemu z upływem lat będzie on chronił przed pękaniem. Zapobiega to również łuszczeniu się posadzki, nawet gdy samochód stoi w garażu. Co więcej, istnieje interesująca funkcja No hot-tire, która zapobiega przenoszeniu ciepła z opon na podłogę, dzięki czemu podłoga nie ulega szybkiemu zużyciu - niezależnie od intensywności użytkowania.

Ponadto, w lakierze znajdują się również metaliczne płatki, dzięki którym podłoga w garażu będzie jasna i atrakcyjna. Dzięki połączeniu wysokiej jakości z płatkami, Twoja podłoga zawsze będzie wyglądała lśniąco i atrakcyjnie, podobnie jak podłoga w salonie sprzedaży.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Najważniejsze cechy

 • Wymaga tylko jednej warstwy aplikacji i szybko schnie (od 12 do 16 godzin)
 • Jeden galon farby wystarcza na ponad 250 stóp
 • kwadratowychPosiada
 • półpołyskowe wykończenieNie
 • przepuszcza
 • gorących opon, co zapobiega przenikaniu ciepła na podłog
ę

Co nam się podoba

 • Jest w przyjaznej dla kieszeni cenieNie
 • wymaga zbyt wielu kłopotów przy aplikacjiŁatwa
 • w aplikacji
 • i
 • trwałaMetaliczne płatki dodają połysku

5. Rust-Oleum 203007 Farba do podłóg garażowych

Jest to trzeci produkt tej firmy, i nie jest zaskakujące dlaczego - jest to bardzo dobra farba do podłóg w piwnicy. Na stronie Ponadto, jest to świetna opcja dla podłogi w garażu, nawet jeśli nazwa mówi inaczej.

Wszystkie pozytywne cechy dobrej farby do podłogi w garażu są mają tu zastosowanie. Jedną z nich są właściwości przeciwchemiczne, które są dość silne i chronią podłogę przed olejem silnikowym, solą drogową, płynem niezamarzającym i benzyną. rozlaną benzyną. Ponadto można spać spokojnie, parkując samochód w garażu. ma w swojej formule funkcję Hot No-Tire, która zapobiega uciążliwym poślizgom i śladom opon, nawet jeśli właśnie i ślady opon, nawet jeśli właśnie wróciłeś z długiej jazdy.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Główne cechy

 • Chroni Twoją podłogę przed szerokim zakresem środków
 • chemicznychFormuła zapobiegająca pękaniu i nie pozostawiająca gorących
 • oponPowierzchnia jest trwała i błyszcząca

Co nam się podoba

 • Łatwo się nakłada i czyści po całkowitym utwardzeniuNie
 • ma
 • uciążliwego zapachuNie
 • jest drogi, w przeciwieństwie do wielu lakierówTrwały

6. Kolorowe farby epoksydowe 10022 Garage Floor Paint

Jest to dość wyrafinowany zestaw - dostarczany w trzech puszkach w opakowaniu, w którym znajduje się jeden utwardzacz i 2x żywica, które trzeba będzie Wymieszać je i rozprowadzić na podłodze. Ma on jednak pewne różnice w stosunku do innych zestawów na tej liście, ponieważ jest to kompletny zakres jest to kompletny zestaw, z którym mamy do czynienia. Oznacza to, że trzeba będzie kupić osobno wióry dekoracyjne lub inne materiały osobno, jeśli chcesz ich użyć.

Jakość produktu jest imponująca - nie będziesz zawiedziony wykończeniem podłogi. Efekt końcowy jest bardzo twardy, co odróżnia go od wielu zestawów epoksydowych dostępnych obecnie na rynku. Ponadto nie jest to produkt na bazie wody i jest stosowany głównie przez profesjonalnych wykonawców.

Oznacza to również, że cena nie będzie tania i będzie bardzo odporna na błędy popełnione podczas aplikacji. Choć jest dość łatwy w aplikacji, trzeba bardzo uważać na czas - jest bardzo krótki okres, w którym można skorygować popełnione błędy. Poza tym rezultat jest bardzo dobry, jeśli dobrze wykonasz wszystkie czynności, od przygotowania po aplikację.

SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ

Najważniejsze cechy

 • Zestaw jest dwuskładnikowy, epoksydowy Dość
 • łatwy w użyciuWynik
 • końcowy to bardzo suche, wytrzymałe wykończenie Bardzo
 • kosztowny, ale wart
swojej ceny

Co nam się podoba

 • Jest bardzo wytrzymały i trwałyPomoc jest
 • pod
 • dostatkiemOdporność
 • chemiczna
 • klasy przemysłowej

Jaka jest najlepsza odmiana farby do podłóg betonowych?

Ponieważ farba nie jest najtrwalszą opcją, gdy do dyspozycji są różne opcje podłóg. Głównym kluczem jest tutaj wybrać najlepszą z nich, biorąc pod uwagę wszystkie zużycia, przez które przechodzi podłoga.

Jeśli planujesz użyć farby na podłodze w garażu, musisz zagwarantować, że podłoga pozostanie bezpieczna, ponieważ naprawa problemów z podłogą jest bardzo trudna - nawet w przypadku najmniejszych problemów. Ponadto trudno jest usunąć farbę po jej nałożeniu. Farba, którą wybierzesz, będzie zależeć od tego, jak normalnie wykorzystujesz garaż - na przykład, jeśli używasz go tylko do przechowywania samochodu, użyjesz innej farby niż ta, której użyjesz, jeśli garaż funkcjonuje jako warsztat maszynowy.

Jakie są rodzaje farby podłogowe do użycia?

Farba epoksydowa

Jeśli szukasz złotego standardu w farbie podłogi garażu, nie szukaj dalej niż ten. Gdy tylko znajdzie się na podłodze. Nawet najtwardsze żrące nigdy nie przeniknie go, a także jest odporny na elementy zimna, ciepła, deszczu lub wiatru. Z tego powodu nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na jej konserwację, tak jak w przypadku innych opcji.

Głównym problemem jest jednak etap przygotowania. Choć bardzo ważne jest, aby dobrze przygotować podłogę przed nałożeniem jakiejkolwiek farby, wydaje się, że epoksyd zajmuje szczególne miejsce na liście statusów przygotowania - i to sprawia, że jego aplikacja jest czasochłonna. Jeśli się spieszysz lub wykonujesz pracę niechlujnie, podłoga będzie bardzo nierówna - a później nie będzie można poprawić błędów.

Przed rozpoczęciem malowania należy dokładnie oczyścić podłogę i usunąć wszelkie plamy, poprzednią farbę, brud i inne substancje, które mogą przeszkadzać w malowaniu. inne substancje, które mogą zakłócić proces malowania, np. oleje. wykończenia, jak np. oleje. Dobra wiadomość jest taka, że farby epoksydowe zazwyczaj zawierają w zestawie środek czyszczący w zestawie, który można wykorzystać do czyszczenia podłogi.

Po usunięciu posadzki można przystąpić do malowania farbą epoksydową. Należy jednak nałożyć farbę tak starannie i dokładnie, jak to możliwe, a następnie użyć lakieru bezbarwnego, który znajduje się w opakowaniu, aby zakończyć pracę.

Farba murarska

Jest to jeden ze starszych typów farb, które można stosować do malowania podłóg, a jego zaletą jest trwałość. Jednak po pewnym czasie trzeba będzie odświeżyć warstwy i umyć podłogę kwasem (jeśli jest cementowa).

Farba lateksowa

Nie różni się zbytnio od tego, co można znaleźć na ścianach garażu. ścianach garażu. Jest jednak coś, na co należy zwrócić uwagę: kupując ją, należy upewnić się, że może być przydatna na podłodze w garażu (ponieważ nie wszystkie farby lateksowe nadają się do tego celu).

Dobrą wiadomością jest to, że można ją dostać w różnych kolorach i jest niedroga, co pozwala na kreatywne podejście do wystroju wnętrza. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli mieszkasz w łagodnym klimacie i używasz garażu tylko do przechowywania samochodu.

Beton bejca

Jest to najbardziej podstawowa forma farby podłogi garażu można i jest dla Ciebie, jeśli jesteś zainteresowany tylko w zapobieganiu podłodze od odpryskiwaniu lub pękaniu. Jednakże, w przeciwieństwie do farby lateksowej, nie jest dostępna w różnych kolorach. różnych kolorach. Dobrą wiadomością jest prostszy proces aplikacji - poza poza umyciem podłogi kwasem przed aplikacją, nie trzeba nic więcej robić. nic więcej.

Można również malować kilka warstw, jak również, więc to daje najwięcej opcji przy zachowaniu podstawowych, co jest dobre, jeśli szukasz szybkiego i trwałego rozwiązania.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie farby do podłogi garażu?

Wydajność

Nie chcesz, aby rozpocząć na proces malowania, tylko dowiedzieć się w połowie drogi, że farba nie jest wystarczająca, i dlatego ważne jest, aby sprawdzić ten czynnik. Zwykle jest tak, że wiesz już, jaką ilość farby powinieneś otrzymać na pokrywaną powierzchnię, a producent zaznacza to na opakowaniu.

Przed wyruszeniem w drogę, aby kupić kilka galonów, upewnij się, że zmierzyłeś podłogę w garażu. Zgodnie z ogólną zasadą, galon farby będzie wystarczająco dla około 100 do 600 stóp kwadratowych, w zależności od dokładnej farby i jak wiele warstwy, które są stosowane.

Na przykład, jeśli chcesz zastosować dwie warstwy, a następnie zmniejszyć powierzchnię, którą produkt ma pokryć, o połowę. Upewnij się, że obliczyłeś powierzchnię malowania, aby ograniczyć straty, ponieważ w przeciwnym razie farba zacznie wysychać podczas w trakcie mieszania warstw.

Jaki wygląd chcesz uzyskać?

Dla większości osób może to być problem, ponieważ zastanawiają się nad ostatecznym wyglądem po wyschnięciu farby. Jeśli używasz farby epoksydowej, uzyskasz albo półprzezroczysty, albo przezroczysty wygląd końcowy. wygląd. Podłoga w większości pozostanie taka, jaka jest, jedynie z pewnym połyskiem.

Można również uzyskać farby, które mają wykończenie w kolorze od czarnego do szarego, które mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie dla garażu, a farby poliuretanowe dadzą niekończącą się gamę opcji kolorystycznych.

Należy tylko pamiętać o tym, że kolorowe farby zawsze będą działać najlepiej sprawdzą się na kamiennej lub betonowej podłodze, podczas gdy przezroczyste powłoki będą dobrze współpracować z różnymi powierzchniami.

Stopień ochrony

Podłoga będzie stykać się z różnymi materiałami, a a każdy z tych kontaktów będzie powodował różne zmiany. Głównym powodem, dla którego nanoszenia farby jest ochrona podłogi przed uszkodzeniami powodowanymi przez te materiały. spowodowanymi przez te materiały. Należy również chronić podłogę przed używanymi narzędziami - np. gdy ciągniesz po niej ciężkie pudła, farba musi być wystarczająco mocna, aby absorbować wstrząsy i pozostać nienaruszona.

Dlatego ważna jest trwałość. Najlepszym wyborem są zawsze dwuskładnikowe farby epoksydowe, choć zwykle są one bardzo drogie. Jednak, mogą one być najlepszą inwestycją, o ile można sobie na nie pozwolić, zwłaszcza gdy Twoja podłoga garażu przechodzi przez intensywne użytkowanie. To prowadzi nas do:

Trwałość

Jesteśmy pewni, że nie chcesz nakładać nowych warstw farby po każdych kilku tygodniach, więc musisz wybrać farbę, która wytrzyma upływ czasu.

Istnieją trzy rodzaje rywali, z którymi przyjdzie się zmierzyć Twojej podłodze - elementy chemiczne, ścieranie i klimat. Używana farba musi być odporna na wszystkie te problemy i być odporna na pękanie. Należy również upewnić się, że powłoka farby jest elastyczna na tyle, by wchłaniać wszelkie otarcia, co zapewni jej wytrzymałość.

Ważna jest także trwałość chemiczna, ponieważ z upływem czasu substancje chemiczne mogą uszkodzić powłokę.

Proces instalacji

To, że farba jest trwała, nie oznacza, że będzie dobrze przylegać do podłogi. Musisz się upewnić, że podłoga jest kompatybilna z z farbą, poprzez proces przygotowawczy.

Lepsze produkty zawsze będą bardziej czasochłonne instalacji, ale oznacza to, że będą trwalsze i będą wymagały mniej konserwacji. Jeśli chodzi o utwardzanie, nie powinno to stanowić problemu, chyba że chcesz, aby wyschło ono jak najszybciej (co również nie jest zalecane). Wolisz poświęcić nie spieszyć się z nakładaniem farby i dobrze wykonać pracę, a nie spieszyć się z tym procesem. się.

Na koniec dnia, farba, którą zdecydujesz się użyć na podłodze garażu będzie zależeć od tego, co chcesz osiągnąć. Niezależnie od warstwy używasz, można osiągnąć piękny wynik, który będzie trwał próbę czasu, i sprawiają, że powierzchnia wygląda atrakcyjnie, a także chroniąc go przed żywiołami i chemikaliami. Jeśli masz doświadczenie z farbami do podłóg garażowych, opowiedz nam o tym w komentarzach poniżej.

Materiały:

Czyszczenie i malowanie podłóg w garażu - Lowe's