Jak kupować kosmetyki samochodowe – w zestawach czy osobno?

Na półce z kosmetykami samochodowymi musimy mieć to czego regularnie używamy. Czy zestawy tego typu będą w stanie nas zadowolić? Trzeba sobie zadać proste pytanie jakich kosmetyków będziemy potrzebować. Nie każdy potrzebuje wszystkich, a oferta na rynku jest rzeczywiście bardzo duża.

Mycie nadwozia

Spora część kierowców myje nadwozie samochodów w różnego rodzaju myjniach. Zakaz mycia na prywatnych posesjach dodatkowo ograniczył popularność szamponów samochodowych, ale nadal można je kupić. Amatorami takich szamponów są kierowcy, którzy nie są zadowoleni z jakości usług w myjniach i chcą dokładnie doczyścić swój pojazd.

Właściciele samochodów, którzy są bardzo wyczuleni na punkcie wyglądu swojego auta decydują się po myciu nałożyć dodatkowo różnorakie powłoki ochronne w formie wosków. Dobrze nałożony wosk porządnej jakości ochroni lakier przed zabrudzeniami, pomaga wodzie szybciej spływać z nadwozia i sprawi, że mycie staje się łatwiejsze.

Koła, zderzaki

Wielu kierowców ma problemy ze zmywaniem nalotów oraz brudu z kół swoich samochodów. Odpowiedzialny będzie za to pył z klocków hamulcowych powstający w trakcie hamowania. Najlepsza metodą będzie regularne mycie kół, ponieważ na początek będzie można łatwo sobie z tym poradzić. Można także użyć mocniejszych środków, ale są one mocno żrące i mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni felgi niszczą jej warstwy ochronne.

Mycie kół samochodowych

Pasty lekkościerne

Inna grupa kosmetyków będzie służyć do usuwania likwidowania zarysowań. Głównie będą to pasty lekkościerne. Ich zastosowanie jest proste, a skuteczność może zaskoczyć, ponieważ dzięki nim rzeczywiście będzie szansa na to, by poradzić sobie z zarysowaniami na lakierze. Jeśli wybierzemy dobry produkt będzie szansa, by skutecznie poradzić sobie nawet z dość głębokimi rysami, które mogą zniknąć albo stać się znacząco płytsze. Mniejsze zarysowania znikają bez śladu. W ten sposób pozbyć się można takżę aktów wandalizmu, które czasami na naszym aucie się pokazują.

Tapicerka, plastiki, szyby

Większość osób będzie się ograniczać wyłącznie do odkurzania tapicerki w swoim samochodzie. Po środki myjące sięgamy gdy brud jest widoczny, ale tak naprawdę powinno się ja prać regularnie szczególnie, jeśli w samochodzie będziemy wozić dzieci. Błoto z bucików oraz resztki jedzenia mogą zniszczyć tapicerkę. Zaniedbuje się także elementy plastikowe i tutaj również powinno się pomyśleć o dobrym produkcie, który ułatwi nam wyczyszczenie plastikowych elementów w samochodzie, podobnie można zadbać skutecznie o czystość szyb nakładając na nie specjalną powłokę hydrofobową.